מהו ליווי התפתחותי?

 
לפירוט אודות הסדנאות, לחצו כאן.

שיטת "צעד ראשון" מתבססת על התעמלות פלדנקרייז שהינה 
התעמלות בריאותית.

ידוע שהשנתיים הראשונות של התינוק מהווים בסיס לחייו.
ממציא השיטה, שי זילברבוש – מדריך ותיק של התעמלות פלדנקרייז, יצא מנקודת הנחה שאם השנתיים הראשונות

  
יהיו תקינות, איכותיות, נכונות ומאורגנות יותר מבחינת ההתפתחות המוטורית והחושית של התינוק, סביר להניח שיצוצו פחות בעיות בעתיד.
 
במהלך המפגשים בסדנא אתם ההורים תלמדו תרגילים חווייתיים המקנים לתינוק דרך למידה של שלבי ההתפתחות. אנו לא נעשה בשביל התינוק את השלב ההתפתחותי, אלא נראה לו את הדרך וכך הוא ילמד ליישם אותו בבוא הזמן.
 
לדוגמא: כשתינוק שוכב על הבטן ומתקשה להרים את ראשו, אנחנו לא נסדר עבורו את המרפקים שלו מתחת לבית החזה, אלא נלמד אותו ע"י תרגילים ואחיזות שונות איך להביא את הידיים למרכז הגוף כשהן קרובות אחת לשניה בשכיבה על הצד והגב ובדרך למידה זו הוא ידע גם בשכיבה על הבטן למקם את המרפקים במקום הנכון (מתחת לבית החזה) וכך יהיה לו הרבה יותר קל להרים את הראש.
 
בסדנא נשתמש באביזרים שונים כמו: כדור פיזיו, מזרן, מנשא בד/קשירה, פוף, כרית הנקה ועוד.. כמובן שיש לכל אביזר שימוש שמוסבר במהלך הסדנא ומשתמשים בו גם בתרגילים.
נדבר על נושאים שונים כמו: מוצץ, טלויזיה – יתרונות, חסרונות ופיתרונות. גירויי יתר, השכבה בהטייה/זווית (כמו טרמפולינה), הקשר בין תזונה וישיבה ועוד...
 
חלק מהסדנא "נחקה" את השבטים הפרימיטיביים השונים מאד מהעולם המערבי שלנו. תינוק באפריקה בוכה בממוצע דקה ביום מאחר והוא מסופק ומקבל את צרכיו במיידי מהוריו ומהסביבה. לדוגמא: לאחר הלידה אימו נושאת אותו במנשא בחודשים הראשונים והוא ממשיך לחוות את התנאים האידיאלים שהוא חווה כעובר ברחם אימו כמו: תנועה, מגע וקול..
           
נלווה את התינוק בהתפתחות המוטורית והחושית שלו ונוודא שהוא לא מדלג על שלבי ההתפתחות ומיישם אותם בצורה מאורגנת ואיכותית ומממש את מלוא הפוטנציאל של גופו.
כמובן שאתם כהורים תהיו בעלי מודעות גבוהה לגבי התפתחות התינוק, צרכיו, והכנה לחיים בעתיד כמו: ללמד אותו להירדם גם על הידיים אך גם לבדו בעריסה, לישון בחושך ובאור, בשקט וברעש, להיחשף לסוגי מגע ולמרקמים שונים. בנוסף, אילו שלבי התפתחות קיימים בכל גיל ומתי הם אמורים להתממש.
 
חשוב להבין שהשיטה אינה מזרזת את שלבי הההפתחות של התינוק אלא מלווה אותו ומוודא שהוא מיישם את כל השלבים ובדרך הנכונה, ואינו מדלג על אף שלב במהלך ההתפתחות.
בסדנא תבלו זמן איכות עם תינוקכם ותחוו אינטראקציה עם הורים ותינוקות נוספים.
 

         עיצוב האתר:  
 
לייבסיטי - בניית אתרים